Etykiety samoprzylepne

W naszym asortymencie dostępne są także materiały eksploatacyjne w szerokim wyborze. Zakupią u nas Państwo najbardziej popularne etykiety samoprzylepne termiczne i termotransferowe w wielu różnych rozmiarach, oferujemy również etykiety kolorowe, foliowe, etykiety RFID, etykiety typu wineglass, przywieszki kartonowe i z tworzyw sztucznych dla branży drzewnej, wszywki i metki tekstylne i nylonowe.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty etykiet!

Etykiety Termotransferowe

Termotransfer jest najpopularniejszą i najbardziej opłacalną metodą drukowania termicznego. Etykiety termotransferowe wykorzystują kalkę termiczną, etykieta i kalka przechodzą razem przez głowicę drukującą i wtedy atrament z kalki topi się i jest przenoszony na powierzchnię etykiety. Druk termotransferowy jest nie tylko ekonomiczny, ale wyjątkowo trwały.

Etykiety termotransferowe są dostępne w rolkach o różnych rozmiarach rdzenia lub w formie składanki.

Etykiety termiczne

Bezpośredni druk termiczny to kolejna bardzo popularna metoda drukowania etykiet. Etykiety termiczne wykorzystują specjalny materiał, który ma wbudowane unikalne właściwości podobne do atramentu. Etykieta termiczna przechodząc przez głowicę drukującą, pod wpywem temperatury zmienia kolor z białego na czarny! Tutaj nie ma potrzeby stosowania taśm termotransferowych! Bezpośredni druk termiczny tworzy świetnie wyglądające etykiety, które nie przewidziane do długotrwałych zastosowań.

Bezpośredni druk termiczny może wydawać się świetnym pomysłem, ale ta metoda drukowania termicznego nie jest dla wszystkich. Ograniczona trwałość, wrażliwość na światło i warunki atmosferyczne to tylko kilka powodów przy rozważaniu wyboru etykiet termicznych. Nadal nie jestem pewien? Jeśli masz wątpliwości to zapraszamy do kontaktu, podpowiemy czy etykiety termiczne są dla Ciebie odpowiednie.

Etykiety na rolce czy w formie składanki

Etykiety termotransferowe i termiczne zwykle występują na rolkach z rdzeniem 25,40,76mm. Różny rozmiar rdzenia zależy od typu drukarki. Drukarki kodów kreskowych przemysłowe używają rdzenia 40,76mm, zewnętrzna średnicy rolki z etykietami wynosi ok 200mm, małe drukarki stacjonarne używają rdzenia 25mm, a średnica zewnętrzna rolki z etykietami to ok 100mm. Dla większych drukarek oraz aplikatorów do drukowania dostępne są również duże rolki z 250mm średnicą zewnętrzną.

Etykiety w formie składanki są po prostu układane jedna na drugiej zamiast na rolce. Etykiety są podawane wtedy z tyłu drukarki i przechodzą pod głowicą drukującą jak zwykłe etykiety. Firmom dbającym o środowisko naturalne podobać się może fakt, że etykiety takie nie mają odpadów ponieważ nie ma zużytych tekturowych rdzeni takich jak przypadku etykiet na rolce.

Etykiety kolorowe i niestandardowe

Może to być dziwny rozmiar, który jest specyficzny dla twoich potrzeb, może to być niestandardowy kolor, specjalny materiał lub klej, lub może to być całkowicie zadrukowana gotowa etykieta, w której wszystko co robisz to przyklejenie gotowej etykiety do produktu. Jeśli chodzi o niestandardowe etykiety, możliwości są nieograniczone, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Etykiety do drukarek laserowych i atramentowych

Etykiety w arkuszach wykonuje się najczęściej w formacie A4.Wykonane są na specjalnym podkładzie tak aby zapewnić prawidłową pracę w drukarkach laserowych i atramentowych.
Nasze standardowe etykiety są w kształcie prostokąta na arkuszach A4, ale oferujemy również okrągłe etykiety i wiele innych kształtów, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom,

Produkty standardowo są pakowane w opakowania kartonowe po 500 arkuszy. Na życzenie klienta możliwe jest pakowanie po 100 sztuk lub zgrzewanie w folię termokurczliwą.