Niewłaściwe ustawienie parametrów w projekcie etykiety samoprzylepnej

By 16 lutego 2018 24 października, 2019 Bez kategorii

Otrzymaliśmy ostatnio do naprawy drukarkę Zebra ZT410, przyczyną awarii był ciągle pokazujący się błąd otwarcia głowicy, po diagnozie okazało się, że drukarka ma źle zamontowaną głowicę drukującą. Po ustawieniu głowicy drukarka działa bez problemu zrobiliśmy testy z programu NiceLabel i Bartender, etykiety samoprzylepne drukowały się bez żadnego problemu, kody kreskowe zarówno 1D i 2D po wydruku nie robiły problemu z odczytem dla skanera

Odesłaliśmy drukarkę etykiet do klienta, na następny dzień klient dzwoni, że problem nie został usunięty ale po rozmowie wyszło, że drukują po Karcie LAN i tylko wtedy występują dziwne komunikaty typu: brak etykiety, brak kalki barwiącej czy otwarty blok głowicy drukującej. Poprosiłem o ponowne przesłanie drukarki do naszego serwisu w celu jej diagnozy. Po kolejnym podłączeniu drukarka ponownie drukowała etykiety bez najmniejszego problemu, drukowaliśmy je zarówno z programu NiceLabel jak i oryginalnego programu do tworzenia etykiet samoprzylepnych Zebra Designer. Drukarka została ponownie odesłana od klienta i czekamy na opinie. Myślę, że powodem awarii i występowania błędów może być złe ustawienie parametrów druku w sterowniku drukarki: wybrany może być druk termotransferowy, a powinien być termiczny i dodatkowo może być ustawione jakieś urządzenie dodatkowe, moduł w drukarce, np: noża, odklejak, czy aplikator.

Poprosiłem o sprawdzenie tych parametrów w projekcie etykiety i chyba wszystko jest OK , bo nie mamy do teraz kolejnego zgłoszenie tego przypadku.

Serwis drukarek